BALUSTRADY

Jako producent balustrad nowoczesnych i kutych, jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa indywidualne projekty jak również można skorzystać z propozycji przedstawionych w ofercie. Łączymy również balustrady ze szkłem. Dowolnie możemy sobie modyfikować wzory stosując różne wypełnienie jak i rozstawy.Nasze balustrady zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa ze względu na sztywne – spawane połączenia, dobre parametry materiału, z którego są wykonane konstrukcje, i doświadczenie przy produkcji elementów użyteczności codziennej. Mamy również wyszkolonych pracowników do montażu balustrad. Transport i montaż do około 100 km od siedziby firmy. Balustrad schodowych nie wykonujemy do samodzielnego montażu.

Barierki mogą być montowane tradycyjnie od góry balkonu, jak i od boku (tzw. do czoła), montowane są również na attyce zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Podczas montażu balustrad stosujemy profesjonalne kotwy chemiczne, które są nowoczesnym i bardziej zaawansowanym technologicznie zamiennikiem dawniej używanych kołków rozporowych. Ta innowacja czyni nasze wyroby bardziej stabilnymi; niechwiejnymi, dzięki czemu podnosi się komfort użytkowania.

 

Nie wykonujemy balustrad ze stali nierdzewnej i balustrad połączonych z drewnem (możemy przygotować barierkę do zastosowania np. pochwytu drewnianego, ale sam pochwyt samodzielnie należy zamówić u stolarza) głównie oferujemy Państwu balustrady wykonane ze stali czarnej w dwóch wariantach;

Wersja bezobsługowa (duplex)– zabezpieczona ocynkiem ogniowym i pomalowana proszkowo na wybrany kolor RAL (paleta dostępna w zakładce malowanie lakierowanie proszkowe). Tak zabezpieczona balustrada nie wymaga powtórnego malowania, lakier jest odporny na zadrapania, nie blaknie a sama balustrada nie ulega korozji.

Wersja ekonomiczna – zabezpieczona podkładem antykorozyjnym i farbą nawierzchniową. Balustrada w tej wersji wymaga ponownego malowania o kilka lat (różnie w zależności od potrzeby i mikroklimatu w którym jest zamontowana). Dużo szybciej będzie korodować jeśli montowana jest do czoła balkonu lub jako balustrada francuska – co za tym nie polecamy takiego rozwiązania (ciągły kontakt z wilgocią budynku, będzie powodował ewentualne zacieki na ścianie) lub w bardzo bliskim kontakcie z zielenią.

Poniżej przedstawiamy naszą ofertę. Oprócz balustrad balkonowych i tarasowych wykonujemy balustrady schodowe. Cena takiej balustrady wzrasta o 50 zł/mb od cen balustrad balkonowych, podanych poniżej(cena pierwsza dotyczy  wersji ekonomicznej, cena druga wersja bezobsługowa, montowanej od góry balkonu, montaż balustrady do boku + 30 zł/mb ). Ceny podane są za 1 mb balustrady;

 

balustrady

BALUSTRADY NOWOCZESNE WYPEŁNIENIE POZIOME

balustrada balkonowa wzór SOPOT, montaż na attyce

SOPOT


 • Najpopularniejsza nasza balustrada modernistyczna, świetnie współgra z nowoczesnym budownictwem, idealna do domów typu kostka. Minimalistyczny wzór nie przytłacza budynku a jedynie dodaje uroku. Słupki i poręcz z kwadratu 40×40, wypełnienie 20×20  co około 19 cm(4 sztuki).

 • wersja bezobsługowa od 625 zł
 • wersja ekonomiczna od 390 zł
mde

MALMO


 • Balustrada minimalistyczna a zarazem klasyczna, co daje nam pewność , że nieprzebrzmieje nigdy, czyt. „zawsze na czasie”. Zatem prezentujemy nasz wzór „MALMO” z wypełnieniem pionowym. Ten model występuję jako balustrada balkonowa oraz schodowa.

 • wersja bezobsługowa od 765 zł
 • wersja ekonomiczna od 510 zł
sdr

KANADA


 • Balustrada z metalu, wyglądająca jak drewniana?? czemu nie…?
  Piękny wzór KANADA inspirowany balustradą klienta, wykonaną z drewna które niestety dość szybko straciło swoją formę, przełożyliśmy na stal ocynkowaną ogniowo i pomalowaną proszkowo na kolor brąz 8019.
  Efekt jak dla Nas super :-) a do tego bez konieczności ciągłej konserwacji i malowania. Tak zabezpieczona balustrada pozwoli nam się cieszyć swoim niezmiennym wyglądem przez bardzo długie lata…

 • Dostępny również w innych kolorach.
 • wersja bezobsługowa od 1100 zł
 • wersja ekonomiczna od 685 zł
balustrada balkonowa- wzór NY-60

NEW YORK


Może imitować balustrady drewniane, bardziej zabudowana, wypełnienie poziome, nowoczesna i prosta w swojej formie, współgra z ogrodzeniami palisadowymi. Słupki 60×60 lub 60×40, poręcz 60×40, wypełnienie 60×20 co około 10 cm(6 szt ).

 • wersja bezobsługowa od 885 zł
 • wersja ekonomiczna od 595 zł
balustrada balkonowa Tokio- 30 — kopia (2)

TOKIO


Nowoczesna a zarazem klasyczna, pasuje w sumie do większości budynków, wypełnienie poziome, rozmieszczenie słupków w odległości od narożników z tyłu wypełnienia, bezpieczne przerwy pomiędzy poprzeczkami.  Słupki 40×30, poręcz 50×30, wypełnienie 30×20 co około 11 cm(7 szt) .

 • wersja bezobsługowa od 815 zł
 • wersja ekonomiczna od 600 zł
balustrada balkonowa wzór SYDNEY — kopia

SYDNEY


Balustrada wyróżniająca się masywnymi słupkami, wystającym poza poręcz,  które pełnią rolę filarów od których idzie poziome wypełnienie. Model do każdego rodzaju stylu budowlanego. SYDNEY idealnie pasuje do budynków w stylu willowym lub dworkowym, zaś odświeżony wzór SYDNEY II idealnie zgrywa się już z nowoczesnymi formami. Słupki 70x70x lub 80×80,poręcz 50×30, wypełnienie zależnie od modelu 30×20 lub 20×20, przerwa pomiędzy wypełnieniem to około 15 cm.(5 wypełnień) .

 • wersja bezobsługowa od 750 zł
 • wersja ekonomiczna od 510 zł
balustrada Reda

REDA


Ten wzór balustrady dzięki swoim gęstym poziomym wypełnieniom może być nawet stosowany w budynkach wielomieszkaniowych jak i budynkach użyteczności publicznej. Pasująca do każdego budynku i wnętrza. Słupki 40×40, poręcz okrągła lub w kwadracie 40×40, wypełnienie idące po zewnątrz słupków co około 11 cm(7 sztuk).

Cena 1275 zł

balustrada schodowa wzór WENECJA, montaż do boku schodów

WENECJA


Świeża, nowoczesna balustrada z pazurem, niby klasyczny wzór, ale dzięki połączeniu specyficznym rozmieszczeniu słupków oraz szerszych i węższych wypełnień prezentuje się bardzo ekskluzywnie i elegancko w każdym wnętrzu i balkonie. Słupki 60×40, poręcz i wypełnienie na dole 60×20, wypełnienie 15×15 co około 11 cm(5+1 sztuk).

 • wersja bezobsługowa od 765 zł
 • wersja ekonomiczna od 560 zł
Magy — kopia (2)

MAGY


Zaprojektowana przez projektanta naszej jednej z klientek, która pozwoliła wprowadzić ją do naszej oferty. Miała być nieszablonowa, pasująca do nowoczesnego domu i taka właśnie jest. Charakteru również nadaje dodatkowa poręcz imitująca drewno. Słupki i poręcz 40×40, wypełnienie w ramie 15×15 co około 9 cm (6 szt + ramka). .

 • wersja bezobsługowa od 850 zł
 • wersja ekonomiczna od 650 zł
balustrada francuska z linkami ze stali_nierdzewnej

BALUSTRADA Z LINKĄ
ZE STALI NIERDZEWNEJ


Balustrada z linką ze stali nierdzewnej nie tylko przeznaczona do pomieszczeń w stylu „loftowym” i nowoczesnym. To delikatna balustrada która nie przytłacza. Słupki ocynkowane i pomalowane proszkowo na dowolny kolor, dopasują się do reszty, a srebrna nierdzewna linka nada tylko charakteru. Dużym plusem jest to że balustrada występuje tylko w wersji bezobsługowej, czyli na zawsze zapomnimy o konserwacji. Słupki i poręcz 40×40, wypełnienie z linki ze stali nierdzewnej co około 14 – 17 cm ( 5 – 6 sztuk).

cena 850 zł

balustrada balkonowa z blachy perforowanej

PERFOROWANA


Ta wersja balustrady sygnowana jest nie tylko amatorom nowoczesnych rozwiązań, ale również inwestorom którzy chcą zapewnić sobie odrobinę prywatności. Balustrada nie jest balustradą pełną, ale poprzez odpowiedni dobór oczek możemy dostosować prześwitywalność balustrady do własnych potrzeb.

Balustrada dostępna tylko w wersji duplex. Cena od 850 zł

balustrada z szybą mleczna

ZE SZKŁEM


Zawsze modne balustrady połączone ze szkłem, teraz wprowadzają nowy trend w postaci  słupków ocynkowanych i pomalowanych proszkowo zamiast stali nierdzewnej. Szybę można zastosować zwykłą przeźroczystą,  przydymić na grafitowo, żeby zyskać na odrobinie prywatności lub zastosować szyby białe czyli mleczne. Te dwie ostatnie wersje szyb nie tylko zakrywają nam częściowo widok na balkon, a dodatkowym atutem jest to że nie widać śladów palców i kurzu. Możemy zastosować różne rodzaje szyb. Szyby klejone (zapobiegają rozsypywaniu się szkła w razie stłuczenia), szyba hartowana (odporna na stłuczenie) lub szyba tzw. bezpieczna hartowana i klejona- najbardziej polecana zwłaszcza na dużych wysokościach lub przy małych dzieciach.

Balustrada dostępna w wersji duplex od 1020 zł.

TREBOR balustrada balkonowa wzór PARYŻ

PARYŻ


Bardzo charakterystyczna i piękna,  przyciągająca wzrok balustradka. Pierwsze skrzypce grają tutaj podwójne słupki za którymi dopiero idzie delikatne wypełnienie. Słupki 40×30, poręcz 40×40, wypełnienie 15×15 co około 13 cm(6 szt).

 • wersja bezobsługowa od 815 zł
 • wersja ekonomiczna od 595 zł
TREBOR balustrada schodowa wzór TEXAS

TEXAS


Różne wzory wykonane wg. projektu inwestora, nie wprowadzone do katalogu.

 • wersja bezobsługowa od 815 zł
 • wersja ekonomiczna od 600 zł

BALUSTRADY NOWOCZESNE I KUTE WYPEŁNIENIE PIONOWE

balustrada balkonowa wzór OSLO-15, mocowanie boczne

OSLO


Najbardziej klasyczna balustrada w naszej ofercie balustrad pionowych, ale i najczęściej wybierana, bo ponadczasowa. Może być modernizowana w dowolny sposób przez klienta, czyli zmiana szerokości wypełnienia, rozstawów poprzeczek, grubości słupków i poręczy. Możemy również zastosować poręcz okrągłą na szpilce. Wszystko wg. upodobania klienta. Standardowe parametry to słupek i poręcz 40×40, wypełnienie 15×15 co około 9 cm.

 • wersja bezobsługowa od 750 zł
 • wersja ekonomiczna od 510 zł
balustrada bakonowa-wzór RODOS

RODOS


Odświeżona balustrada OSLO z dodatkową poprzeczką. Poza tym parametry podobne do w.w. balustrady.

 • wersja bezobsługowa od 850 zł
 • wersja ekonomiczna od 560 zł
balustrada balkonowa wzór WASZYNGTON

WASZYNGTON


Nowoczesna z pazurem. Wprowadzone zostały szerokie słupki, przy delikatnym wypełnieniu, żeby nadać charakteru i elegancji balustradzie w wypełnieniem pionowym. Czasem nazywana pałacową. Pięknie wygląda w domach typu dworek gdzie zastosowane są filary pod balkonem. Często stosowana w restauracjach i zabudowaniach dużych tarasów. Słupki 80×80, poręcz 50×30, wypełnienie 15×15 co około 10-11 cm.

 • wersja bezobsługowa od 750 zł
 • wersja ekonomiczna od 550 zł
balustrada schodowa wzór ANCORA, montaż do boku schodów

ANCORA


Balustrada składająca się z samych fikuśnych słupków zamkniętych w prostokącie, a nad nimi poręcz. Barierka może być przygotowana pod założenie poręczy drewnianej. Bardzo pracochłonna, ale efekt końcowy wg nas zachwycający :)

Balustrada dostępna w wersji duplex od 1100 zł

balustrada schodowa - wzór SIRI

SIRI


Ten model balustrady zdecydowanie przeznaczony do zabudowania schodów. Składa się z pionowych prętów 20×20 przymocowanych z jednej strony do schodów z drugiej do sufitu. Super prezentująca się w każdym wnętrzu.

Balustrada dostępna w wersji duplex od 1700 zł

Wrought iron modular railings and fences isolated on white background

BALUSTRADY KUTE


Bardzo zdobne balustrady wykonane z pręta pełnego. Mogą to być balustrady z tzw. brzuszkiem, z dodatkowymi rozetami kwiatowymi, koszyczkami, cetkami, przekuwkami lub innymi mniej lub bardziej ozdobnymi dodatkami. Mogą całkowicie wykonane być z motywów kutych lub tylko delikatnie zaakcentowane stylem. Cena od 550 zł do… tutaj ceny mogą sięgać bardzo różnie w zależności od wyboru elementów ozdobnych i pracochłonności samej balustrady.

NASZE REALIZACJE